Sullins Connector Solutions RBA30DCBH
RBA30DCBH picture photo
Mfg. Part Number
RBA30DCBH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA30DCBH.pdf
Availability of RBA30DCBH
QUANTITY
RBA30DCBH Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA30DCBH
Internal Part NumberEIS-RBA30DCBH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA30DCBH
Related LinksRBA3, RBA30DCBH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA30DCBH Details Description
Related parts for RBA30DCBH
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RACK HARDWARE datasheet.pdf
DRILL/TAP 1/4-20 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 RA 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf