Sullins Connector Solutions RBA50DTKH
RBA50DTKH picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTKH
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD
Datasheet Download
RBA50DTKH.pdf
Availability of RBA50DTKH
QUANTITY
RBA50DTKH Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTKH
Internal Part NumberEIS-RBA50DTKH
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTKH
Related LinksRBA5, RBA50DTKH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTKH Details Description
Related parts for RBA50DTKH
Connector Receptacle 10 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
IC AUDIO AMP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.7KV 35A TO264-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf