Sullins Connector Solutions RBA50DTKT
RBA50DTKT picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTKT
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD
Datasheet Download
RBA50DTKT.pdf
Availability of RBA50DTKT
QUANTITY
RBA50DTKT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTKT
Internal Part NumberEIS-RBA50DTKT
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTKT
Related LinksRBA5, RBA50DTKT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTKT Details Description
Related parts for RBA50DTKT
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
MOD VINCULUM-II DEV 1 PORT 48DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf