Sullins Connector Solutions RBA50DTMD-S273
RBA50DTMD-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RBA50DTMD-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RBA50DTMD-S273.pdf
Availability of RBA50DTMD-S273
QUANTITY
RBA50DTMD-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBA50DTMD-S273
Internal Part NumberEIS-RBA50DTMD-S273
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBA50DTMD-S273
Related LinksRBA50DT, RBA50DTMD-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBA50DTMD-S273 Details Description
Related parts for RBA50DTMD-S273
IDC CABLE - CSC26G/AE26M/X datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/MEM 2.85V 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf