Sullins Connector Solutions RBB100DYHN-S1355
RBB100DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
RBB100DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .050 THRUHL
Datasheet Download
RBB100DYHN-S1355.pdf
Availability of RBB100DYHN-S1355
QUANTITY
RBB100DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB100DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-RBB100DYHN-S1355
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row100
Number of Positions200
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB100DYHN-S1355
Related LinksRBB100DY, RBB100DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB100DYHN-S1355 Details Description
Related parts for RBB100DYHN-S1355
CHOKE CAN-BUS 51.0UH 800MA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A SMB datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 3.94" datasheet.pdf
LABEL POLY WHITE 38.1X19.1MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 8CH 56TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 48TQFP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 820K OHM 14SOIC datasheet.pdf