Sullins Connector Solutions RBB106DHNN-S621
RBB106DHNN-S621 picture photo
Mfg. Part Number
RBB106DHNN-S621
Brief Description
CONN EDGECARD 212PS .050 DIP SLD
Datasheet Download
RBB106DHNN-S621.pdf
Availability of RBB106DHNN-S621
QUANTITY
RBB106DHNN-S621 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB106DHNN-S621
Internal Part NumberEIS-RBB106DHNN-S621
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Card TypeMCA
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row11; 45; 50
Number of Positions212
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB106DHNN-S621
Related LinksRBB106D, RBB106DHNN-S621 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB106DHNN-S621 Details Description
Related parts for RBB106DHNN-S621
TERM BLOCK PLUG 11POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC PROG 38TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 4.56V SUPPLY MONITOR SOT-23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT PC SIDE 144POS SMD datasheet.pdf
IC GATE USV L-MOS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D THR datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf