Sullins Connector Solutions RBB15DYHN
RBB15DYHN picture photo
Mfg. Part Number
RBB15DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 15POS .050 THRUHL
Datasheet Download
RBB15DYHN.pdf
Availability of RBB15DYHN
QUANTITY
RBB15DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB15DYHN
Internal Part NumberEIS-RBB15DYHN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB15DYHN
Related LinksRBB1, RBB15DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB15DYHN Details Description
Related parts for RBB15DYHN
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 125MA 3.38 OHM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ1 datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 64-LQFP datasheet.pdf
IC COMPARATOR GP SNGL SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 1506 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
FUSE-D02 50A T GL/GG 400VAC E18 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf