Sullins Connector Solutions RBB24DYFR
RBB24DYFR picture photo
Mfg. Part Number
RBB24DYFR
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 24POS SMD
Datasheet Download
RBB24DYFR.pdf
Availability of RBB24DYFR
QUANTITY
RBB24DYFR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB24DYFR
Internal Part NumberEIS-RBB24DYFR
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeSurface Mount
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB24DYFR
Related LinksRBB2, RBB24DYFR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB24DYFR Details Description
Related parts for RBB24DYFR
CONN PC PIN CIRC .072DIA TINLEAD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 8A TO247AC datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.1A 75 MOHM TH datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .085 IDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 5W T18 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.1A USV datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 44POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf