Sullins Connector Solutions RBB24DYRN-S1355
RBB24DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
RBB24DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 24POS
Datasheet Download
RBB24DYRN-S1355.pdf
Availability of RBB24DYRN-S1355
QUANTITY
RBB24DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB24DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-RBB24DYRN-S1355
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB24DYRN-S1355
Related LinksRBB24DY, RBB24DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB24DYRN-S1355 Details Description
Related parts for RBB24DYRN-S1355
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP 2600UF 2.5V 20% datasheet.pdf