Sullins Connector Solutions RBB24DYRR
RBB24DYRR picture photo
Mfg. Part Number
RBB24DYRR
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 24POS
Datasheet Download
RBB24DYRR.pdf
Availability of RBB24DYRR
QUANTITY
RBB24DYRR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB24DYRR
Internal Part NumberEIS-RBB24DYRR
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock, Card Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB24DYRR
Related LinksRBB2, RBB24DYRR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB24DYRR Details Description
Related parts for RBB24DYRR
IDC CABLE - MSR50K/MC50F/MCG50K datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 6POS 1MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
MICRO FINE BEVEL 0.7MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf