Sullins Connector Solutions RBB25DYFD
RBB25DYFD picture photo
Mfg. Part Number
RBB25DYFD
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 25POS SMD
Datasheet Download
RBB25DYFD.pdf
Availability of RBB25DYFD
QUANTITY
RBB25DYFD Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB25DYFD
Internal Part NumberEIS-RBB25DYFD
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB25DYFD
Related LinksRBB2, RBB25DYFD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB25DYFD Details Description
Related parts for RBB25DYFD
MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 18K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 27POS R/A datasheet.pdf
OSC XO 408.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV OPEN COLL 10DIP GW datasheet.pdf
IC ADAPTER SOCKET .100 14POS SMD datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
2X10 POS DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.64A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf