Sullins Connector Solutions RBB30DYHT
RBB30DYHT picture photo
Mfg. Part Number
RBB30DYHT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .050 THRUHL
Datasheet Download
RBB30DYHT.pdf
Availability of RBB30DYHT
QUANTITY
RBB30DYHT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB30DYHT
Internal Part NumberEIS-RBB30DYHT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB30DYHT
Related LinksRBB3, RBB30DYHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB30DYHT Details Description
Related parts for RBB30DYHT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.15M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
C/A 62.5125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 800 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC PLL JITTER ATTENUATOR 36CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf