Sullins Connector Solutions RBB95DYFT
RBB95DYFT picture photo
Mfg. Part Number
RBB95DYFT
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 95POS SMD
Datasheet Download
RBB95DYFT.pdf
Availability of RBB95DYFT
QUANTITY
RBB95DYFT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBB95DYFT
Internal Part NumberEIS-RBB95DYFT
Number of Positions190
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBB95DYFT
Related LinksRBB9, RBB95DYFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBB95DYFT Details Description
Related parts for RBB95DYFT
RES SMD 0.03 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf