Sullins Connector Solutions RBC15DETN
RBC15DETN picture photo
Mfg. Part Number
RBC15DETN
Brief Description
CONN EDGECARD .100" 15POS THRUHL
Datasheet Download
RBC15DETN.pdf
Availability of RBC15DETN
QUANTITY
RBC15DETN Order Process
Ship out your order
Specifications of RBC15DETN
Internal Part NumberEIS-RBC15DETN
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBC15DETN
Related LinksRBC1, RBC15DETN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBC15DETN Details Description
Related parts for RBC15DETN
RES 6.8M OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 15V 1A 24-SOIC datasheet.pdf
PANEL FRONT 16.7X3.5X0.5" BLACK datasheet.pdf
CTW MALE PIN PLATED datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC ENCODER 8BIT PRIORITY 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 12A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RLDRAM3 576MBIT FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf