Sullins Connector Solutions RBC22DRXH-S734
RBC22DRXH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RBC22DRXH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
RBC22DRXH-S734.pdf
Availability of RBC22DRXH-S734
QUANTITY
RBC22DRXH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBC22DRXH-S734
Internal Part NumberEIS-RBC22DRXH-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBC22DRXH-S734
Related LinksRBC22DR, RBC22DRXH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBC22DRXH-S734 Details Description
Related parts for RBC22DRXH-S734
FIXED IND 82UH 330MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.220" NYLON BLACK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM86 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 91 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR VQLP-24 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
120 dB Range (3 nA to 3 mA) Dual Logarithmic Converter IC datasheet.pdf