Sullins Connector Solutions RBE15DHFT
RBE15DHFT picture photo
Mfg. Part Number
RBE15DHFT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS 1MM SMD
Datasheet Download
RBE15DHFT.pdf
Availability of RBE15DHFT
QUANTITY
RBE15DHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBE15DHFT
Internal Part NumberEIS-RBE15DHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBE15DHFT
Related LinksRBE1, RBE15DHFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBE15DHFT Details Description
Related parts for RBE15DHFT
IC VREF SERIES 0.4V TSOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7 OHM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 15POS U-M-N-L datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MODULE ADAPTER SGL OPAMP W/CABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC CONVERTER FREQ-VOLTAGE 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf