Sullins Connector Solutions RBE50DHHT
RBE50DHHT picture photo
Mfg. Part Number
RBE50DHHT
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS DIP 1MM SLD
Datasheet Download
RBE50DHHT.pdf
Availability of RBE50DHHT
QUANTITY
RBE50DHHT Order Process
Ship out your order
Specifications of RBE50DHHT
Internal Part NumberEIS-RBE50DHHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBE50DHHT
Related LinksRBE5, RBE50DHHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBE50DHHT Details Description
Related parts for RBE50DHHT
CAP CER 33PF 2KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE ESC datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.72NS 132CSBGA datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 132BGA datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf