TE Connectivity AMP Connectors RBK-105-KIT-0102-A0
RBK-105-KIT-0102-A0 picture photo
Mfg. Part Number
RBK-105-KIT-0102-A0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing Kits
Brief Description
HEATSHRINK
Datasheet Download
RBK-105-KIT-0102-A0.pdf
Availability of RBK-105-KIT-0102-A0
QUANTITY
RBK-105-KIT-0102-A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBK-105-KIT-0102-A0
Internal Part NumberEIS-RBK-105-KIT-0102-A0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRayBlock Kits Clarification 10/Jun/2015
Standard Package1
Category Kits
FamilyHeat Shrink Tubing Kits
SeriesRayBlock 105
PackagingBox
Values1000 ea of 1.57" L Tubing, 2 Channel Hot Melt
Diameter0.470" (12.0mm)
ColorBlack, Amber
Shrinkage Ratio4 to 1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBK-105-KIT-0102-A0
Related LinksRBK-105-K, RBK-105-KIT-0102-A0 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RBK-105-KIT-0102-A0 Details Description
Related parts for RBK-105-KIT-0102-A0
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LP SUPERVISORY CIRCUITS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf