Sullins Connector Solutions RBM10DTBN-S273
RBM10DTBN-S273 picture photo
Mfg. Part Number
RBM10DTBN-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RBM10DTBN-S273.pdf
Availability of RBM10DTBN-S273
QUANTITY
RBM10DTBN-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM10DTBN-S273
Internal Part NumberEIS-RBM10DTBN-S273
Number of Positions20
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM10DTBN-S273
Related LinksRBM10DT, RBM10DTBN-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM10DTBN-S273 Details Description
Related parts for RBM10DTBN-S273
IC 5 PWR SUPPLY MONITOR 20TSSOP datasheet.pdf
RES 4.42M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
1-10 HZ 115V datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 300W datasheet.pdf