Sullins Connector Solutions RBM10DTBT-S664
RBM10DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RBM10DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156
Datasheet Download
RBM10DTBT-S664.pdf
Availability of RBM10DTBT-S664
QUANTITY
RBM10DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM10DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-RBM10DTBT-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM10DTBT-S664
Related LinksRBM10DT, RBM10DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM10DTBT-S664 Details Description
Related parts for RBM10DTBT-S664
CAP CER 1500PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RS232 I/F 2 PORTS datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 4 POS MALE, RA 6M 22 AWG datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4PIN CRIMP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 51MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 160VDC datasheet.pdf