Sullins Connector Solutions RBM22DRTH-S328
RBM22DRTH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
RBM22DRTH-S328
Brief Description
CONN EDGECARD .156" 22POS THRUHL
Datasheet Download
RBM22DRTH-S328.pdf
Availability of RBM22DRTH-S328
QUANTITY
RBM22DRTH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM22DRTH-S328
Internal Part NumberEIS-RBM22DRTH-S328
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM22DRTH-S328
Related LinksRBM22DR, RBM22DRTH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM22DRTH-S328 Details Description
Related parts for RBM22DRTH-S328
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 150MW EMD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 5.2A TO-220FP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CARD GUIDE BUTTON 1X0.924" BLK datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B PG21 datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf