Sullins Connector Solutions RBM30DCBS-S189
RBM30DCBS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RBM30DCBS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RBM30DCBS-S189.pdf
Availability of RBM30DCBS-S189
QUANTITY
RBM30DCBS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RBM30DCBS-S189
Internal Part NumberEIS-RBM30DCBS-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBM30DCBS-S189
Related LinksRBM30DC, RBM30DCBS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBM30DCBS-S189 Details Description
Related parts for RBM30DCBS-S189
RES 30 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
C/A LC TO SC DUP SM 11M1 datasheet.pdf
IC FPGA 326 I/O 484FBGA datasheet.pdf
MC 9P MR 12" 16/1 PVC SS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 108V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
SMK PLUG STR RG405(2.92 MM) datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf