Yageo RC0805FR-0713K7L
RC0805FR-0713K7L picture photo
Mfg. Part Number
RC0805FR-0713K7L
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RC0805FR-0713K7L.pdf
Availability of RC0805FR-0713K7L
QUANTITY
RC0805FR-0713K7L Order Process
Ship out your order
Specifications of RC0805FR-0713K7L
Internal Part NumberEIS-RC0805FR-0713K7L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC0805FR-0713K7L
Related LinksRC0805FR, RC0805FR-0713K7L Datasheet, Yageo Distributor
RC0805FR-0713K7L Details Description
Related parts for RC0805FR-0713K7L
HOLDER BATTERY DUAL CELL 23MM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 4.72"W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 24V datasheet.pdf
PMI CAP YLW STOVEPIPE 11/16 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.8A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT M12 datasheet.pdf