Stackpole Electronics Inc. RC12JT330R
RC12JT330R picture photo
Mfg. Part Number
RC12JT330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC12JT330R.pdf
Availability of RC12JT330R
QUANTITY
RC12JT330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RC12JT330R
Internal Part NumberEIS-RC12JT330R
Standard Package5,000
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC12JT330R
Related LinksRC12J, RC12JT330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC12JT330R Details Description
Related parts for RC12JT330R
JUMPER-H1505TR/A2015A/X 8" datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC CNTRLR NVRAM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
PENCIL HOT AIR 200W W/WDH30 STND datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
AB 3108A PLUG KIT 24 CAD OD datasheet.pdf