Stackpole Electronics Inc. RC14JB330K
RC14JB330K picture photo
Mfg. Part Number
RC14JB330K
Brief Description
RES 330K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JB330K.pdf
Availability of RC14JB330K
QUANTITY
RC14JB330K Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JB330K
Internal Part NumberEIS-RC14JB330K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC14JB330K
Related LinksRC14J, RC14JB330K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC14JB330K Details Description
Related parts for RC14JB330K
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
LED SUPP CC BUCK 32V 700MA 7SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 3POS 5MM datasheet.pdf
RES 402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RJI CORD 8XAWG27/7CRO OVERM CA datasheet.pdf
DIE SET FOR /5 FRAME datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf