Stackpole Electronics Inc. RC14JB39R0
RC14JB39R0 picture photo
Mfg. Part Number
RC14JB39R0
Brief Description
RES 39 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JB39R0.pdf
Availability of RC14JB39R0
QUANTITY
RC14JB39R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JB39R0
Internal Part NumberEIS-RC14JB39R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)