Stackpole Electronics Inc. RC14JT330R
RC14JT330R picture photo
Mfg. Part Number
RC14JT330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JT330R.pdf
Availability of RC14JT330R
QUANTITY
RC14JT330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JT330R
Internal Part NumberEIS-RC14JT330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC14JT330R
Related LinksRC14J, RC14JT330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC14JT330R Details Description
Related parts for RC14JT330R
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
IC RCVR RS232 QUAD 120KBPS14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 23W NI-780 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 200VAC 28VDC datasheet.pdf