Stackpole Electronics Inc. RC14JT680K
RC14JT680K picture photo
Mfg. Part Number
RC14JT680K
Brief Description
RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RC14JT680K.pdf
Availability of RC14JT680K
QUANTITY
RC14JT680K Order Process
Ship out your order
Specifications of RC14JT680K
Internal Part NumberEIS-RC14JT680K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC14JT680K
Related LinksRC14J, RC14JT680K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RC14JT680K Details Description
Related parts for RC14JT680K
RELAY OPTOMOS 170MA DP 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
5P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.2 OHM 1% 25W datasheet.pdf