Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RC1608F134CS
RC1608F134CS picture photo
Mfg. Part Number
RC1608F134CS
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RC1608F134CS.pdf
Availability of RC1608F134CS
QUANTITY
RC1608F134CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RC1608F134CS
Internal Part NumberEIS-RC1608F134CS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC1608F134CS
Related LinksRC1608, RC1608F134CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RC1608F134CS Details Description
Related parts for RC1608F134CS
RES SMD 88.7 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
REFLECTOR ADHESV TAPE 35X40MM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V 100MA UNREG DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
KIT STARTER FOR STM8 32K FLASH datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .050 THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf