Souriau Connection Technology RC16MSCT3
RC16MSCT3 picture photo
Mfg. Part Number
RC16MSCT3
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
HYFEN SOCKET
Datasheet Download
RC16MSCT3.pdf
Availability of RC16MSCT3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RC16MSCT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RC16MSCT3
Internal Part NumberEIS-RC16MSCT3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC16MSCT3
Related LinksRC16, RC16MSCT3 Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
RC16MSCT3 Details Description
Related parts for RC16MSCT3
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SNT-6A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M20 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 13A datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 11.18MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT PCB datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL PCB datasheet.pdf