Intel RC28F320C3BA100SB93
RC28F320C3BA100SB93 picture photo
Mfg. Part Number
RC28F320C3BA100SB93
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 100NS 64EASYBGA
Datasheet Download
RC28F320C3BA100SB93.pdf
Availability of RC28F320C3BA100SB93
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RC28F320C3BA100SB93 Order Process
Ship out your order
Specifications of RC28F320C3BA100SB93
Internal Part NumberEIS-RC28F320C3BA100SB93
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeAdvanced + Boot Block FLASH
Memory Size32M (2M x 16)
Speed100ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-TBGA
Supplier Device Package64-EasyBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC28F320C3BA100SB93
Related LinksRC28F320C, RC28F320C3BA100SB93 Datasheet, Intel Distributor
RC28F320C3BA100SB93 Details Description
Related parts for RC28F320C3BA100SB93
CONN FPC 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEAT SHRINK SEMI RGD 1/2" X 4' datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 250VAC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 4.6UH 9.1A 13.8 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
RES 1.15541K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO262 datasheet.pdf