Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RC3216F130CS
RC3216F130CS picture photo
Mfg. Part Number
RC3216F130CS
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RC3216F130CS.pdf
Availability of RC3216F130CS
QUANTITY
RC3216F130CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RC3216F130CS
Internal Part NumberEIS-RC3216F130CS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC3216F130CS
Related LinksRC3216, RC3216F130CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RC3216F130CS Details Description
Related parts for RC3216F130CS
MULTIPLEXER 8BIT 3-STATE 16SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 1.5A SC70-3 datasheet.pdf
COUNTER METER CUR 4MA/HR PC MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 6PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND SLIDE SLDR datasheet.pdf
JFET P-CH 30V TO-206AA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf