Sullins Connector Solutions RCA15DTKS
RCA15DTKS picture photo
Mfg. Part Number
RCA15DTKS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD
Datasheet Download
RCA15DTKS.pdf
Availability of RCA15DTKS
QUANTITY
RCA15DTKS Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA15DTKS
Internal Part NumberEIS-RCA15DTKS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA15DTKS
Related LinksRCA1, RCA15DTKS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA15DTKS Details Description
Related parts for RCA15DTKS
IC DIFF RCVR/EQUALZR TRPL 28-QFN datasheet.pdf
SENSOR IMAGE 1.3MP CMOS 48-CLCC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG GRY 1000' datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
TERM 125 PC 8-32 SN/B datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 10POS datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 60POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf