Sullins Connector Solutions RCA30DRMZ-S664
RCA30DRMZ-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RCA30DRMZ-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW
Datasheet Download
RCA30DRMZ-S664.pdf
Availability of RCA30DRMZ-S664
QUANTITY
RCA30DRMZ-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA30DRMZ-S664
Internal Part NumberEIS-RCA30DRMZ-S664
Number of Positions60
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA30DRMZ-S664
Related LinksRCA30DR, RCA30DRMZ-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA30DRMZ-S664 Details Description
Related parts for RCA30DRMZ-S664
HEATSINK SLIDE-ON 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 23.5V datasheet.pdf
CAB 24 CAP SKT CHAIN datasheet.pdf
MIDGET INLINE HLDR 30A CMFRT GRP datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 1W DO204AL datasheet.pdf
LINE FILTER 1.3MH 3 IDC SS COIL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V TO-205AF TO-39 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 1.5V datasheet.pdf