Sullins Connector Solutions RCA32DTBI
RCA32DTBI picture photo
Mfg. Part Number
RCA32DTBI
Brief Description
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RCA32DTBI.pdf
Availability of RCA32DTBI
QUANTITY
RCA32DTBI Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA32DTBI
Internal Part NumberEIS-RCA32DTBI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row32
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA32DTBI
Related LinksRCA3, RCA32DTBI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA32DTBI Details Description
Related parts for RCA32DTBI
RES SMD 620 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A SS-MINI datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR LONG SM datasheet.pdf
IC IEEE 802.3AF PD INTFC 8-SOIC datasheet.pdf
"D" ACT SCREW ADJ R=20 FOR 170 datasheet.pdf
DIL MALE HORIZ SMT CONNECTOR datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
IGBT 600V 32A 140W TO247AD datasheet.pdf
ICL 10 OHM 0.15% 6A 12.7MM datasheet.pdf