Sullins Connector Solutions RCB30DYFN
RCB30DYFN picture photo
Mfg. Part Number
RCB30DYFN
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 30POS SMD
Datasheet Download
RCB30DYFN.pdf
Availability of RCB30DYFN
QUANTITY
RCB30DYFN Order Process
Ship out your order
Specifications of RCB30DYFN
Internal Part NumberEIS-RCB30DYFN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCB30DYFN
Related LinksRCB3, RCB30DYFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCB30DYFN Details Description
Related parts for RCB30DYFN
FUSE CERM 9A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
ANT WHIP WB 1/4 47-54MHZ datasheet.pdf
PUNCH 20.4MM datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PLAD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P BY PLUG LC datasheet.pdf
GT 6C 6#16 SKT PLUG datasheet.pdf
High Accuracy anyCAP⑩ 100 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf