Sullins Connector Solutions RCB45DYHN-S1355
RCB45DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
RCB45DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 45POS .050 THRUHL
Datasheet Download
RCB45DYHN-S1355.pdf
Availability of RCB45DYHN-S1355
QUANTITY
RCB45DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCB45DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-RCB45DYHN-S1355
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row45
Number of Positions90
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCB45DYHN-S1355
Related LinksRCB45DY, RCB45DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCB45DYHN-S1355 Details Description
Related parts for RCB45DYHN-S1355
IC VOICE REC/PLAY 8MIN 28-SOIC datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 10 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
AC DRV,240V 1PH,2HP 1.5KW CT datasheet.pdf
CBL RIBN 2COND BLACK 328.1' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 9C S 3" WHT NI datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf