Sullins Connector Solutions RCC30HETN
RCC30HETN picture photo
Mfg. Part Number
RCC30HETN
Brief Description
CONN EDGECARD .100" 30POS THRUHL
Datasheet Download
RCC30HETN.pdf
Availability of RCC30HETN
QUANTITY
RCC30HETN Order Process
Ship out your order
Specifications of RCC30HETN
Internal Part NumberEIS-RCC30HETN
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCC30HETN
Related LinksRCC3, RCC30HETN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCC30HETN Details Description
Related parts for RCC30HETN
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
MOD PWR ENT 1POS HLDR 2A QC PNL datasheet.pdf
MCU ARM9 1024KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 84POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3.2A TO263AC datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf