Murata Electronics North America RCE5C1H221J0A2H03B
RCE5C1H221J0A2H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C1H221J0A2H03B
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C1H221J0A2H03B.pdf
Availability of RCE5C1H221J0A2H03B
QUANTITY
RCE5C1H221J0A2H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C1H221J0A2H03B
Internal Part NumberEIS-RCE5C1H221J0A2H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRCE
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C1H221J0A2H03B
Related LinksRCE5C1H22, RCE5C1H221J0A2H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C1H221J0A2H03B Details Description
Related parts for RCE5C1H221J0A2H03B
RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANSDCR VOTAGE DC 0-0.01VDC IN datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HDM BP CLOSED END OPT ST 30AU datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf