Murata Electronics North America RCE5C2A470J0M1H03A
RCE5C2A470J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C2A470J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C2A470J0M1H03A.pdf
Availability of RCE5C2A470J0M1H03A
QUANTITY
RCE5C2A470J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C2A470J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RCE5C2A470J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C2A470J0M1H03A
Related LinksRCE5C2A47, RCE5C2A470J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C2A470J0M1H03A Details Description
Related parts for RCE5C2A470J0M1H03A
CONN HEADER 4POS RIGHT ANGLE TIN datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
8305-16 CUTOFF PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
TERMINAL PDL 4/S/N/L/PE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 25A 300W datasheet.pdf
RESL MED SLIP RESIST GRY 1"X60' datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf