Murata Electronics North America RCE5C2A680J0K1H03B
RCE5C2A680J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCE5C2A680J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RCE5C2A680J0K1H03B.pdf
Availability of RCE5C2A680J0K1H03B
QUANTITY
RCE5C2A680J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCE5C2A680J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RCE5C2A680J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRCE
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCE5C2A680J0K1H03B
Related LinksRCE5C2A68, RCE5C2A680J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCE5C2A680J0K1H03B Details Description
Related parts for RCE5C2A680J0K1H03B
CAP CER 4700PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4X BELLY LANYARD PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 30MM PNP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV Y5S RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf