Murata Electronics North America RCER71H222K0A2H03B
RCER71H222K0A2H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCER71H222K0A2H03B
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER71H222K0A2H03B.pdf
Availability of RCER71H222K0A2H03B
QUANTITY
RCER71H222K0A2H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER71H222K0A2H03B
Internal Part NumberEIS-RCER71H222K0A2H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRCE
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER71H222K0A2H03B
Related LinksRCER71H22, RCER71H222K0A2H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER71H222K0A2H03B Details Description
Related parts for RCER71H222K0A2H03B
WIRE TIE 6" 50LBS GRN datasheet.pdf
FUSE .250 250V BLK BRRIER SMD TR datasheet.pdf
IC REG LINEAR 3.3V/ADJ 8-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MINI PV CTW 30 AU 18-20 AWG datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf