Murata Electronics North America RCER71H223K0M1H03A
RCER71H223K0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RCER71H223K0M1H03A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER71H223K0M1H03A.pdf
Availability of RCER71H223K0M1H03A
QUANTITY
RCER71H223K0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER71H223K0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RCER71H223K0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER71H223K0M1H03A
Related LinksRCER71H22, RCER71H223K0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER71H223K0M1H03A Details Description
Related parts for RCER71H223K0M1H03A
DUCT SOLID NOHO WHT 2X1"(6=6') datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A SPAK-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL 1.27MM datasheet.pdf
MOD SPM 600V 3.1A SPM5P-023 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 10W DO213AA datasheet.pdf