Murata Electronics North America RCER71H333K0K1H03B
RCER71H333K0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCER71H333K0K1H03B
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER71H333K0K1H03B.pdf
Availability of RCER71H333K0K1H03B
QUANTITY
RCER71H333K0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER71H333K0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RCER71H333K0K1H03B
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER71H333K0K1H03B
Related LinksRCER71H33, RCER71H333K0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER71H333K0K1H03B Details Description
Related parts for RCER71H333K0K1H03B
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS LP 32-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 12POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL W/SKT datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 25 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 95A PNL MNT datasheet.pdf