Murata Electronics North America RCER72A221K0DBH03A
RCER72A221K0DBH03A picture photo
Mfg. Part Number
RCER72A221K0DBH03A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER72A221K0DBH03A.pdf
Availability of RCER72A221K0DBH03A
QUANTITY
RCER72A221K0DBH03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER72A221K0DBH03A
Internal Part NumberEIS-RCER72A221K0DBH03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER72A221K0DBH03A
Related LinksRCER72A22, RCER72A221K0DBH03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER72A221K0DBH03A Details Description
Related parts for RCER72A221K0DBH03A
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 800MHZ 28PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8HSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 32W datasheet.pdf
RES 360K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf