Murata Electronics North America RCER72A332K0K1H03B
RCER72A332K0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RCER72A332K0K1H03B
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER72A332K0K1H03B.pdf
Availability of RCER72A332K0K1H03B
QUANTITY
RCER72A332K0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER72A332K0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RCER72A332K0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRCE
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER72A332K0K1H03B
Related LinksRCER72A33, RCER72A332K0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER72A332K0K1H03B Details Description
Related parts for RCER72A332K0K1H03B
SWITCH UNIT SQUARE ALT 3POS GRN datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
11P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 15POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 350VAC 100VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9.4A datasheet.pdf