Vishay/Dale RCG060322K0JNEA
RCG060322K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCG060322K0JNEA
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RCG060322K0JNEA.pdf
Availability of RCG060322K0JNEA
QUANTITY
RCG060322K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCG060322K0JNEA
Internal Part NumberEIS-RCG060322K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRCG Series Thick Film Resistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCG060322K0JNEA
Related LinksRCG0603, RCG060322K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCG060322K0JNEA Details Description
Related parts for RCG060322K0JNEA
CAP ALUM 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES MO 2W 3.9K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf