Vishay/Dale RCG060333K0JNEA
RCG060333K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCG060333K0JNEA
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RCG060333K0JNEA.pdf
Availability of RCG060333K0JNEA
QUANTITY
RCG060333K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCG060333K0JNEA
Internal Part NumberEIS-RCG060333K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRCG Series Thick Film Resistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCG060333K0JNEA
Related LinksRCG0603, RCG060333K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCG060333K0JNEA Details Description
Related parts for RCG060333K0JNEA
IDC CABLE - MKR14K/MC14F/MKR14K datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 6" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
IC FPGA 86 I/O 132BGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 21MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf