Vishay/Dale RCG080522K0JNEA
RCG080522K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCG080522K0JNEA
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RCG080522K0JNEA.pdf
Availability of RCG080522K0JNEA
QUANTITY
RCG080522K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCG080522K0JNEA
Internal Part NumberEIS-RCG080522K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRCG Series Thick Film Resistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCG080522K0JNEA
Related LinksRCG0805, RCG080522K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCG080522K0JNEA Details Description
Related parts for RCG080522K0JNEA
SIDAC 4CHP 220/440V 250A MS-013 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TRANS PNP 140V 15A TO-3 datasheet.pdf
PUSH TO STOP datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf