Hammond Manufacturing RCHV1901017LG1
RCHV1901017LG1 picture photo
Mfg. Part Number
RCHV1901017LG1
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
RACK STEEL 17.5X21X12.5 GRY
Datasheet Download
RCHV1901017LG1.pdf
Availability of RCHV1901017LG1
QUANTITY
RCHV1901017LG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCHV1901017LG1
Internal Part NumberEIS-RCHV1901017LG1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelRCHV1901017.dxfRCHV1901017.stp
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
SeriesRCHV
Dimensions - Panel16.250" L x 17.810" W x 10.560" H (412.75mm x 452.37mm x 268.22mm)
Dimensions - Overall17.500" L x 21.000" W x 12.500" H (444.50mm x 533.40mm x 317.50mm)
MaterialMetal, Steel
FeaturesHandles
StyleEnclosed, Bottom, Sides, Top
TypeTable Top Rack Cabinet
DoorDoorless
ColorGray
Mounting RailsTwo Pair
VentilationSides
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCHV1901017LG1
Related LinksRCHV190, RCHV1901017LG1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
RCHV1901017LG1 Details Description
Related parts for RCHV1901017LG1
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 2W MELF datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC PWM/SENSEFET QRC TO-220F-6L datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK VERT 12 CKT datasheet.pdf
FIXED IND 0.4NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HSG FMALE 19POS STR datasheet.pdf